- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Balkh
- Qurugh-e Sharīf
Current Weather Qurugh-e Sharīf
Current weather for the city of Qurugh-e Sharīf. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 15°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 21 % |
| cloud cover | 11 % |
| dew point | -7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 13°C |
