- Weather
- Iran
- Kermānshāh
- Qūrbāghestān-e Soflá
Current Weather Qūrbāghestān-e Soflá
Current weather for the city of Qūrbāghestān-e Soflá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
25°C
feels like 25°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 18 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 27 % |
| cloud cover | 90 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 15. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 19°C |
