- Weather
- Portuguese Republic
- Guarda
- Quinta do Monte Brás
Current Weather Quinta do Monte Brás
Current weather for the city of Quinta do Monte Brás. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Rain
Valid to 12. 5. (20:00)
12°C
feels like 11°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 76 % |
| cloud cover | 53 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 12. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 13°C |
