- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Daykundi
- Qōl-e Barāt
Current Weather Qōl-e Barāt
Current weather for the city of Qōl-e Barāt. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
22°C
feels like 23°C
| wind | 21 mph |
|---|---|
| wind gusts | 35 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 12 % |
| cloud cover | 3 % |
| dew point | -8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 25. 5.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 14°C |
