- Weather
- Iran
- Razavi Khorasan
- Qobeyd
Current Weather Qobeyd
Current weather for the city of Qobeyd. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
20°C
feels like 20°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 36 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | -5°C |
| Average: | 17°C |
