- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Herat
- Qaryah-ye Langar Junūbī
Current Weather Qaryah-ye Langar Junūbī
Current weather for the city of Qaryah-ye Langar Junūbī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
24°C
feels like 26°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1004 hPa |
| humidity | 10 % |
| cloud cover | 4 % |
| dew point | -9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 41°C |
| MIN: | 15°C |
| Average: | 28°C |
