- Weather
- Sultanate of Oman
- Al Wusţá
- Qarn Alam
Current Weather Qarn Alam
Current weather for the city of Qarn Alam. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
30°C
feels like 32°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 21 % |
| cloud cover | 69 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 46°C |
| MIN: | 23°C |
| Average: | 35°C |
