- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Vardak
- Qarkh-e Siyāh
Current Weather Qarkh-e Siyāh
Current weather for the city of Qarkh-e Siyāh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
6°C
feels like 7°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 76 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 22. 5.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 11°C |
