- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Daykundi
- Qarkh-e Bēg-e Kōtal
Current Weather Qarkh-e Bēg-e Kōtal
Current weather for the city of Qarkh-e Bēg-e Kōtal. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
25°C
feels like 25°C
| wind | 18 mph |
|---|---|
| wind gusts | 39 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 19 % |
| cloud cover | 94 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 17. 5.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | -4°C |
| Average: | 13°C |
