- Weather
- Republic of Iraq
- Al Anbar
- Qārat Ţawīl
Current Weather Qārat Ţawīl
Current weather for the city of Qārat Ţawīl. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
26°C
feels like 28°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 16 % |
| cloud cover | 80 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 15. 5.
| MAX: | 40°C |
| MIN: | 15°C |
| Average: | 27°C |
