Current Weather Qarah Āghāj-e ‘Olyā
Current weather for the city of Qarah Āghāj-e ‘Olyā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
14°C
feels like 14°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 68 % |
| cloud cover | 73 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 17°C |
