- Weather
- Iran
- East Azerbaijan
- Qārāb-e ‘Olyā
Current Weather Qārāb-e ‘Olyā
Current weather for the city of Qārāb-e ‘Olyā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 11°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 73 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 11°C |
