Current Weather Qapān-e Soflá
Current weather for the city of Qapān-e Soflá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 11°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1020 hPa |
| humidity | 96 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 36°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 20°C |
