Current Weather Qal‘eh-ye Sūrūn
Current weather for the city of Qal‘eh-ye Sūrūn. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 19°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 24 % |
| cloud cover | 41 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 25. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 21°C |
