Current Weather Qal‘eh-ye Moḩammad ‘Alī
Current weather for the city of Qal‘eh-ye Moḩammad ‘Alī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
29°C
feels like 31°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 21 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 25. 5.
| MAX: | 41°C |
| MIN: | 22°C |
| Average: | 32°C |
