- Weather
- Iran
- Razavi Khorasan
- Qal‘eh Now-e ‘Olyā
Current Weather Qal‘eh Now-e ‘Olyā
Current weather for the city of Qal‘eh Now-e ‘Olyā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
26°C
feels like 28°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 22 % |
| cloud cover | 53 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 15. 5.
| MAX: | 34°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 20°C |
