- Weather
- Republic of Korea
- Jeollabuk-do
- P’yŏnghwai-dong
Current Weather P’yŏnghwai-dong
Current weather for the city of P’yŏnghwai-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
5°C
feels like 5°C
| wind | 0 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 91 % |
| cloud cover | 91 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 12°C |
