- Weather
- Republic of Korea
- Gyeongsangnam-do
- P’yŏng-dong
Current Weather P’yŏng-dong
Current weather for the city of P’yŏng-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 12°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 92 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 11°C |
| Average: | 18°C |
