- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-namdo
- P’yŏng-ch’on
Current Weather P’yŏng-ch’on
Current weather for the city of P’yŏng-ch’on. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
11°C
feels like 13°C
| wind | 0 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 87 % |
| cloud cover | 40 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 17. 5.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 14°C |
