- Weather
- Republic of Korea
- Gyeongsangnam-do
- P’yŏng-ch’on
Current Weather P’yŏng-ch’on
Current weather for the city of P’yŏng-ch’on. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 14°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 24 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 70 % |
| cloud cover | 55 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 10°C |
