- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Daykundi
- Pusht-e Rug
Current Weather Pusht-e Rug
Current weather for the city of Pusht-e Rug. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
9°C
feels like 9°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 34 % |
| cloud cover | 70 % |
| dew point | -6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 22°C |
| MIN: | -10°C |
| Average: | 9°C |
