- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Pushtah-ye Sulţān ‘Alī
Current Weather Pushtah-ye Sulţān ‘Alī
Current weather for the city of Pushtah-ye Sulţān ‘Alī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
7°C
feels like 4°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 26 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 70 % |
| cloud cover | 6 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 19°C |
| MIN: | -6°C |
| Average: | 6°C |
