- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Badghis
- Pushtah-ye Pīr Qūdūq
Current Weather Pushtah-ye Pīr Qūdūq
Current weather for the city of Pushtah-ye Pīr Qūdūq. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 18°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 25 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 17. 5.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 12°C |
