- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Pushtah-ye Paymānah
Current Weather Pushtah-ye Paymānah
Current weather for the city of Pushtah-ye Paymānah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
9°C
feels like 8°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 27 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 19°C |
| MIN: | -11°C |
| Average: | 5°C |
