- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Pushtah-ye Nīlī
Current Weather Pushtah-ye Nīlī
Current weather for the city of Pushtah-ye Nīlī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
4°C
feels like 3°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 69 % |
| cloud cover | 58 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 19°C |
| MIN: | -11°C |
| Average: | 4°C |
