- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Faryab
- Pushtah-ye Kisht Dēwāl
Current Weather Pushtah-ye Kisht Dēwāl
Current weather for the city of Pushtah-ye Kisht Dēwāl. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
8°C
feels like 8°C
| wind | 0 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 70 % |
| cloud cover | 88 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 22°C |
| MIN: | -13°C |
| Average: | 6°C |
