- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Badghis
- Pushtah-ye Changābah
Current Weather Pushtah-ye Changābah
Current weather for the city of Pushtah-ye Changābah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
24°C
feels like 25°C
| wind | 15 mph |
|---|---|
| wind gusts | 23 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 20 % |
| cloud cover | 20 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 5.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 15°C |
