- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Badghis
- Pushtah-ye Changābah
Current Weather Pushtah-ye Changābah
Current weather for the city of Pushtah-ye Changābah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
8°C
feels like 7°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 90 % |
| cloud cover | 24 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | -12°C |
| Average: | 12°C |
