- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Farah
- Pul-e Sardār
Current Weather Pul-e Sardār
Current weather for the city of Pul-e Sardār. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
34°C
feels like 38°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1002 hPa |
| humidity | 13 % |
| cloud cover | 62 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 40°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 26°C |
