- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Nuristan
- Pul-e Rustam
Current Weather Pul-e Rustam
Current weather for the city of Pul-e Rustam. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 16°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 47 % |
| cloud cover | 74 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 14°C |
