- Weather
- Republic of Colombia
- Meta
- Puerto Gaitán
Current Weather Puerto Gaitán
Current weather for the city of Puerto Gaitán. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
29°C
feels like 31°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 51 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 18°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 36°C |
| MIN: | 21°C |
| Average: | 27°C |
