Current Weather Prasies
Current weather for the city of Prasies. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Wind
Valid to 4. 5. (02:00)
Rain
Valid to 4. 5. (02:00)
Thunderstorms
Valid to 4. 5. (06:00)
12°C
feels like 10°C
| wind | 19 mph |
|---|---|
| wind gusts | 25 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 53 % |
| cloud cover | 54 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 17°C |
