- Weather
- United States of America
- New York
- Pound Ridge
Current Weather Pound Ridge
Current weather for the city of Pound Ridge. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
11°C
feels like 11°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1019 hPa |
| humidity | 71 % |
| cloud cover | 76 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 12°C |
