Current Weather Posht-e Tang
Current weather for the city of Posht-e Tang. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
34°C
feels like 37°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 15 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 49°C |
| MIN: | 23°C |
| Average: | 35°C |
