- Weather
- France
- Brittany Region
- Pont-Croix
Current Weather Pont-Croix
Current weather for the city of Pont-Croix. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Moderate Thunderstorms
Valid to 1. 5. (00:00)
16°C
feels like 15°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 83 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 16°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 11°C |
