- Weather
- North Korea
- Hwanghae-namdo
- Pŏl-mal
Current Weather Pŏl-mal
Current weather for the city of Pŏl-mal. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
11°C
feels like 9°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 51 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 18°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 12°C |
