- Weather
- Iran
- Mazandaran
- Pol-e Gardan
Current Weather Pol-e Gardan
Current weather for the city of Pol-e Gardan. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
27°C
feels like 29°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 32 % |
| cloud cover | 4 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 5.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 11°C |
| Average: | 22°C |
