- Weather
- Guadeloupe
- Guadeloupe
- Pointe-à-Pitre
Current Weather Pointe-à-Pitre
Current weather for the city of Pointe-à-Pitre. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
23°C
feels like 25°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 77 % |
| cloud cover | 41 % |
| dew point | 19°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 23°C |
| Average: | 26°C |
