- Weather
- Guadeloupe
- Guadeloupe
- Pointe-à-Pitre
Current Weather Pointe-à-Pitre
Current weather for the city of Pointe-à-Pitre. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
26°C
feels like 28°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 68 % |
| cloud cover | 88 % |
| dew point | 20°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 23°C |
| Average: | 26°C |
