- Weather
- North Korea
- Chagang-do
- Pŏdŭl-gol
Current Weather Pŏdŭl-gol
Current weather for the city of Pŏdŭl-gol. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
7°C
feels like 5°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 22 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 45 % |
| cloud cover | 19 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 17°C |
| MIN: | -13°C |
| Average: | 2°C |
