- Weather
- China
- Chongqing Municipality
- Pingcha
Current Weather Pingcha
Current weather for the city of Pingcha. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 18°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 3 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 93 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 15°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 13°C |
