- Weather
- Cambodia
- Battambang Province
- Phum O Chipoŭ
Current Weather Phum O Chipoŭ
Current weather for the city of Phum O Chipoŭ. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
26°C
feels like 28°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 94 % |
| cloud cover | 90 % |
| dew point | 25°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 17. 5.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 23°C |
| Average: | 27°C |
