- Weather
- United States of America
- New Jersey
- Perth Amboy
Current Weather Perth Amboy
Current weather for the city of Perth Amboy. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
High Temperature
Valid to 20. 5. (20:00)
25°C
feels like 26°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 70 % |
| cloud cover | 52 % |
| dew point | 19°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 17°C |
