- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Kandahar
- Pāy-e Molūk
Current Weather Pāy-e Molūk
Current weather for the city of Pāy-e Molūk. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
36°C
feels like 41°C
| wind | 17 mph |
|---|---|
| wind gusts | 26 mph |
| pressure | 1002 hPa |
| humidity | 7 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 13. 5.
| MAX: | 42°C |
| MIN: | 13°C |
| Average: | 28°C |
