Current Weather Pashehdān-e Bālā
Current weather for the city of Pashehdān-e Bālā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
8°C
feels like 8°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 91 % |
| cloud cover | 69 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 22°C |
| MIN: | -5°C |
| Average: | 9°C |
