- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghazni
- Pas-e Ūchī
Current Weather Pas-e Ūchī
Current weather for the city of Pas-e Ūchī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 11°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 42 % |
| cloud cover | 84 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 19°C |
| MIN: | -6°C |
| Average: | 8°C |
