- Weather
- France
- Pays de la Loire Region
- Parçay-les-Pins
Current Weather Parçay-les-Pins
Current weather for the city of Parçay-les-Pins. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Moderate Thunderstorms
Valid to 1. 5. (00:00)
22°C
feels like 23°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 47 % |
| cloud cover | 68 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 12°C |
