- Weather
- North Korea
- P’algol-dong
Current Weather P’algol-dong
Current weather for the city of P’algol-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
9°C
feels like 8°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 3 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 77 % |
| cloud cover | 14 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 15°C |
