- Weather
- Iran
- Sistan and Baluchestan
- Palgī-ye Soflá
Current Weather Palgī-ye Soflá
Current weather for the city of Palgī-ye Soflá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
34°C
feels like 38°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1002 hPa |
| humidity | 12 % |
| cloud cover | 6 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 41°C |
| MIN: | 13°C |
| Average: | 28°C |
