- Weather
- North Korea
- P'yŏngan-bukto
- Pakp’al-li
Current Weather Pakp’al-li
Current weather for the city of Pakp’al-li. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 19°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 62 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 22. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 9°C |
| Average: | 18°C |
